ÇOCUKLAR İÇİN ARABA DUASI ETKİNLİĞİ

Yazar Yorum Yap 891 views

Çocuklar için ezberlemesi kolay kısa dualar seçerek, çocukların belleklerine kısa dua ve sureler yerleştirmek çocuğun dini duygularına atılacak ilk güzel adımdır.Çocuğa Allah sevgisini kazandırmaya çalışırken;bir yandan da Allah ile nasıl iletişim kurabileceğini öğretmek için de dualar önemli bir yer tutar.

Çocuklar için eğlenerek ve severek öğrenebileceği dualar arasında ‘arabaya binince okunacak dua ‘ ile ilgili bir etkinlik örneği hazırladık.Bu etkinliği paylaşmak istiyoruz.

Bu etkinlik için bir görsel hazırladık.Görseli istediğimiz renklerde boyadık.Ve araba şeklini kestik.Görselin yanında yer alan dua yazılı kutucuğu da ayrıca keserek araba görselinin iç kısmına yapıştırdık.(Etkinliğin daha kalıcı olması için önce bir fon kartonuna yapıştırıp daha sonra  keserek  de tamamlamış olabilirsiniz.)Araba görselini uygun çizgisinden katlayarak  3 boyutlu hale getirebilirsiniz.

Otomatik alternatif metin yok.Otomatik alternatif metin yok.Görüntünün olası içeriği: yazıGörüntünün olası içeriği: yazıOtomatik alternatif metin yok.Görüntünün olası içeriği: arabaOtomatik alternatif metin yok.Görüntünün olası içeriği: yazıGörüntünün olası içeriği: araba

Bu etkinlik çocukların odasına bir masa üzerine koyularak bir süs gibi durabilir.Yada bir hediye olarak hazırlanabilir.

Görseli pdf dosya olarak indirmek için linke tıklayınız

araba duası pdf<<<tıklayınız

 

İlginizi çekebilecek başka yazılar

Çocuklar İçin Dini Bilmeceler<<<tıklayınız

Etiketler

Yorum yaz