4 6 yaş Kur’an Kursu Şükür Çiçeği Etkinliği

Yazar Yorum Yap 926 views

4 6 yaş kuran Kursu değerler eğitimi ünitelerinden olan dua ve şükür konulu ünite de geçen şükür etkinliklerini çocuklar eğlenerek ve heyecanla yapıyorlar. Şükür konusu ile ilgili ,şükür çiçeği isimli etkinlik de çocukların çok hoşuna gidecek türden bir etkinlik.

Dua ve şükür ile ilgili etkinlik

Şükür çiçeği etkinliği şu şekilde bir 4 6 yaş kuran kursu etkinliğidir: çocuklara teşekkür etmek, verilen nimetler için şükretmek ifadeleri öğretilir. Elhamdülillah sözünün Allah’a hamdolsun anlamı taşıdığı öğretilir. Bunun üzerine çocuklara bir çiçek görseli verilir ve çocuklardan çiçeğin orta kısmına çok sevdikleri bir şeyin resmini çizmeleri istenir. Daha sonra Bu konu üzerinde konuşulur. Her çocuk farklı bir şey çizecektir neler çizdiği çocuklara sorulur ve anlatılır. Daha sonra bu sevdiği şeylerin kimin yarattığı,kimin verdiği,kimin var tetiği konusuna gelinir. Cevapları hep Allah olacaktır.bizim sevdiğimiz şeyleri var eden Allah’a şükretmemiz gerektiği vurgulanır. Ve hep birlikte Allah’a şükredilir.

4 6 yaş kuran kursu etkinliği

Şükür çiçeği etkinliğinde, daha sonra çocukların çiçeğin tamamını boyamaları istenir sert bir kartona yapıştırılarak kesmeleri istenir. Kesmekte güçlük çeken çocuklara yardım edilmesi uygun olur. Sınıfın durumuna göre şükür çiçekleri pano asılabilir ya da Çocuk şükür çiçeğini alır ve evine götürür.

Değerler eğitimi etkinliği

Dua ve şükür ünitesi şükür çiçeği etkinliği ile ilgili hazırladığımız görselleri sizlerle de paylaşmak istiyoruz. Şükür dolu günler geçirmek duasıyla.

Şükür çiçeği etkinliği
Etiketler

Yorum yaz