4-6 yaş Kur’an Kursu Dua Kolyesi Etkinliği

Yazar Yorum Yap 712 views

4 6 yaş kuran Kursu değerler eğitimi ünitelerinden dua ve şükür ünitesi, çocukların minicik kalplerinden geçirdikleri duaları, Allah’a sundukları , teşekkür etmeyi öğrendikleri,istedikleri her şeyi ama her şeyi Allah’tan dua ile isteyebilecekleri ni bu ünitede öğreniyorlar.

Dua kolyesi etkinliği

4 6 yaş kuran Kursu etkinlikleri arasında dua ve şükür ile ilgili en güzel konulardan birisi dua kolyesi konusu. Çocuklar için çok eğlenceli ve heyecanlı geçen bu konu aynı zamanda çok da anlamlı.

Okul öncesi değerler eğitimi etkinlikleri

Dua kolyesi etkinliği sınıfça yapılan bir dua etkinliği. Dua kolyesi etkinliğini çeşitli materyalleri kullanarak yapmak mümkün. Normalde konu içeriği şu şekilde, sınıfça bir uzun ip ele alınır ,daireler şeklinde kağıtlar kesilir, bir yerlerinden delinir ve sırasıyla bu daire şeklindeki kağıtları, sırasıyla öğretmenin ve öğrencilerin teker teker duaları yazılır daha sonra kağıtları delinen deliklerden ipler tutturularak kolye oluşturulur ve bu kolye sınıfın panosuna asılır.

Değerler eğitimi dua kolyesi etkinliğimize biz biraz daha farklı yapmaya karar verdik. Bir tabla üzerine çalıştık. Dua kolye müze yine daireler şeklinde çocuklarımızın dualarının isimleri ile dualarını daire içerisine yazdık bunun için renkli A4 kağıtları kullandık. Ve bu daireleri ablanıza yapıştırdık sap görüntüsü verdik boya kalemi ile sınıfımızın bir köşesine dua kolyesi etkinliğimize astık.

4 6 yaş dua kolyesi etkinliğimizi çok heyecanlı ve çok severek yaptık. Her baktığımızda duamızı hatırlayacağız.

46 yaş kuran Kursu dua kolyesi

Yaptığımız dua kolyesi etkinliğimizin kalıplarını sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Etiketler

Yorum yaz