4-6 YAŞ EĞLENCELİ ETKİNLİK

Yazar 1 Yorum 457 views

4-6 yaş grubu öğrencilerimizle eğlenerek öğrenmeye devam ediyoruz.Cuma gününün biz müslümanlar için önemi büyük.Çocuklarımız Cuma’yı bilsin ,Cuma’nın kadrini kıymeti bilsin isteriz anne baba olarak.Cuma müminin Bayramıdır kutlasın isteriz.Her Cuma bayram havasında geçsin temiz elbiseler giyinilsin,güzel kokular sürülsün,İnsanlar iyilikte yarışsın isteriz.

Minik öğrencilerimizle yeni bir Cuma etkinliği üzerinde çalışıyoruz.Sevgi ve merhamet konusunu işlerken Anne kanguru ve yavru kanguru hakkında bir hikaye okuduk.Anne kangurunun merhameti hepimizi çok etkiledi.Birer kangurumuz olsun dedik ve Bir anne bir yavru kanguru yapıverdik.

Bu eğlenceli etkinliğimizi nasıl yaptık?

Anne ve yavru kanguru olan bir görselimiz var.Eğlenceli etkinliğimize bu görseli boyayarak başladık.

Kangurularımızı istediğimiz renklerde boyadık.Rengarenk sevimli  kangurularımız oldu. ve  boyadığımız kanguru görselini kartona yapıştırıp kestik.Aynı işlemi minik yavru kanguru için de tekrarladık.

Anne kangurunun büyük kesesini yapmak için simli eva kullandık.Simli evadan kestiğimiz kanguru kesesinin alt kısmında delik bıraktık ve kenarlarından silikon yardımıyla yapıştırdık.

Minik yavru kangurumuzun üzerine ‘Cuma Günümüz Mübarek olsun ‘yazılı kartımızı yapıştırdık.Yavru kangurumuzu ters çevirip,arkasına silikon yardımıyla çöp şiş yapıştırdık.Ve çöp şiş takılı olan yavru kangurumuzu kesenin içine koyduk.

Çöp şiş yardımıyla bir yukarı bir aşağı hareket ettirdik.Çok eğlenceli bir etkinlik oldu.Çok beğendik.Ayrıca Sürpriz bir Cuma Günü Tebriği hazırlamış da olduk.

Bu eğlenceli etkinliği sizler de yapmak isterseniz etkinliğin jpg ve pdf dosyalarına yazımızın sonundaki linkten ulaşabilirsiniz.

Bütün Cumalarımız Mübarek Olsun.Sevgi ve Merhametle dolu nice güzel Cumalara çocuklar…

Cumanız mübarek olsun yazılı kart pdf dosya linki

cuma günümüz mübarek olsun

Eğlenceli etkinliğimizin videosu.

 

Okul Öncesi Peygamber Sevgisi Etkinlik

Etiketler

1 Yorum

  1. Çocuklar İçin Cami ve Ezan Etkinlikleri – 4-6 Yaş Dünyası

    […] 4-6 YAŞ EĞLENCELİ ETKİNLİK […]

Yorum yaz