4-6 YAŞ EĞLENCELİ ETKİNLİK ÖRNEĞİ

Yazar 1 Yorum 478 views

Eğlenceli etkinliklerle Cuma günü kutlamalarına devam ediyoruz.Çocukları mutlu ederek birşeyleri öğretmek çok anlamlı.Cuma gününün değerini,önemini eğlenceli etkinliklerle ve kutlamalarla anlatıyoruz.Anlıyoruz.

Cuma günü bir selamla başlıyoruz güne ‘Selamün aleyküm ‘ -Ve aleyküm selam…Sonra Fatiha suresini okuyoruz hep birlikte bu bereket dolu  günümüze bereket katsın diye.Ve bir Cuma şarkısı tutturuyoruz dilimize…

Günlerin efendisi Cuma günüdür

Mü’minlerin bayramı Cuma günüdür.

Peki ya Cuma günü neler neler yapmalı

Tırnağımızı kesip boy abdesti almalı

Giyinip süslenmeli

güzel kokular sürmeli

Sonra da koşa koşa

Camilere gitmeli

Arkadaşlarımıza selam vermeli

Cuma günün mübarek olsun demeli

Sonra da bol bol salevat getirmeli

Allahümme salli ala seyyidina …

Şarkımız bittiğinde hep birlikte güzel kokular sürünürüz.Esra kokusu,yasemin kokusu,nilüfer kokusu,yonca kokusu…Daha çok gülümseriz,daha çok yardımlaşırız,paylaşırız Cuma günü.Ailemiz için sürpriz Cuma günü tebrik kartı hazırlarız.

Bu Cuma günü için hazırladığımız etkinliğimiz üzerine bir tavşan olan ve ‘Cuma Günümüz Mübarek Olsun’ yazısı olan ve içine sürpriz koyacağımız bir kutu hazırladık.

Kutu görselimizi istediğimiz renklerde boyadık.Kutunun daha sağlam olabilmesi için boyadığımız görseli karton üzerine yapıştırıp belirlenen kısımlarından kestik ve katlanması gerekli yerlerinden katladık.

Ve Kutumuz hazır.İçine minik birer ikramlık sakız,şeker,mini kek,çikolata yada minik hediyeler,balon vs.şeyler kyarak cuma günlerini tebrik ederek hediye ediyoruz.Ve hediyelerini eve gidene kadar açmayarak sabır göstermelerini ,aileleriyle açmalarını istiyoruz.Pek çoğu buna uyuyor.Cuma günümüz mübarek olsun…

Yemek Duası ile ilgili Etkinlik

Etiketler

1 Yorum

  1. Okul Öncesi Değerler Eğitiminin Önemi – 4-6 Yaş Dünyası

    […] 4-6 YAŞ EĞLENCELİ ETKİNLİK ÖRNEĞİ […]

Yorum yaz