15 TEMMUZ ZAFERİ ETKİNLİKLERİ

Yazar Yorum Yap 816 views

 

15 TEMMUZ ZAFERİ ETKİNLİKLERİ

 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için çeşitli program hazırlıkları sürüyor.15 Temmuz şehitlerimizi asla unutmayacağız sözüyle,bu programları yaparken de dualamak üzere binlerce hatimler yapılıyor.

Yaz Kursu öğrencilerimizle de 15 Temmuz günü için bazı etkinlikler yapabiliriz.Öğrencilerin Yaş ve bilgi seviyelerine göre olayı detaylandırmadan bizim için önemli bir gün olduğunu vurgulamak suretiyle etkinliklerimizi yapabiliriz.

15 Temmuz ile ilgili boyama sayfaları

Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için.

15 Temmuz şehitlerimizi unutmayacağız.

 

15 Temmuz şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Bu şekilde boyama sayfaları boyamak ve öğrencilerimizle birlikte pano hazırlamak anlamlı bir etkinlik olacaktır.

Çocuklara boyatıp yakalarına takmak için 15 Temmuz gününü temsil eden  rozetler de güzel bir etkinlik olabilir.Aşağıdaki pdf linkinden rozet görseline ulaşabilirsiniz.

15 Temmuz şehitleri ile ilgili daha farklı görseller de üretmek mümkün.Öğrencilerinizin yaş grubu 10 yaş altı ise kullanılan görseller tanklı ,tüfekli görseller olmamalı.Her ne kadar milli duygularımızı kabartan olaylar yaşandıysa da çocukların bu duyguyu ve bu olayları anlamlandırması imkansızdır.Ruh dünyalarında bu olayları çok farklı anlamlandırabilirler.Bu nedenle olay detayları verilmemeli yanlızca bu günün milli bir gün olduğu bilgisi verilmelidir diye düşünüyorum.

Aşağıdaki pdf linklerinden 15  Temmuzla ilgili oluşturulmuş farklı görsellerden de istifade edebilirsiniz.

15 temmuz rozet (2

15 temmuz boyama (1)

15 temmuz boyama (2)

 

http://okuloncesidinegitimi.com/2018/07/08/ayet-ve-hadislerle-cocuklarin-dilinden-dualar/

 

Etiketler

Yorum yaz