ZEYD’İN KUŞU ETKİNLİĞİ – SAYGI ÜNİTESİ

Yazar Yorum Yap 180 views

Saygı ünitesi kapsamında zeyd’in kuşu başlıklı konu ile ilgili hazırladığımız etkinlik görselini sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Bu konuda sevgili peygamberimizin insanlara canlılara ve varlıklara karşı çok saygılı bir insan olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Konu Peygamberimiz ve zeyd adındaki bir çocuk ile ilgili bir konu.

“Zeyd 3 ya da 5 yaşlarındaydı.Zeyd’in çok bağlandığı çok sevdiği adını umeyr ismi koyduğu küçük bir kuşu vardı Hz Peygamber zeyd’i her gördüğünde umeyr’in babası anlamında ve ebu umeyr diye hitap ederdi ona.bir gün zeyd’in kuşu öldü ,onun ölümü Zeyd’i çok üzdü. Sevgili peygamberimiz bu üzüntülü gününde Zeyd’in evine gitti ve onu teselli etti.

Peygamberimiz o küçük çocuğun üzüntüsüne saygı duymuş ve evine gidip onu teselli etmişti Peygamberimiz her haliyle saygı dolu bir insandı mesela o birisi kendisine seslendiğinde sesin geldiği tarafa sadece başını çevirmez bütün vücuduyla dönerdi tokalaştığı zaman karşısındaki insan elini bırakana kadar elini bırakmazdı yemek için sofraya oturduğunda ise herkes gelmeden yemeye başlamazdı kısacası Peygamberimiz tüm insanlara ve varlıklara karşı saygılıydı.” (Kur’an kursları öğretici kitabı 1)

Zeyd’in kuşu etkinliğimiz…

Yorum yaz