YERLİ MALI HAFTASI TAÇ ETKİNLİĞİ

Yazar Yorum Yap 311 views

Yerli malı haftası çocukların her zaman eğlenerek geçirdikleri Bir haftadır. Biz de çocukların bu mutluluklarına mutluluk katmak için onlara meyve görselli taçlar hazırladık. Çok beğenerek taktılar ve yerli malı haftası’nın önemini birlikte konuşarak ve aynı zamanda yerli malı tüketerek güzel verimli bir gün geçirdik. Hazırladığımız taç görsellerinin kalıplarını sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Yerli Malı Haftası (Resmî adıyla Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası),12-18 Aralık tarihleri arasında Türkiye’de tüm okullarda kutlanan belirli günler ve haftalardandır. Okullarda 12 – 18 Aralık tarihleri arasında kutlanan bu haftada tutum, yatırım ve Türk malları hakkında bilgi verilir. Şiirler okunur, konuşmalar yapılır, skeçler ve oyunlar oynanır.Haftanın amacı, yerli tüketimin bilinçli olarak artmasıdır.

Bu hafta süresince tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve ”yerli malı kullanmanın önemi” vurgulanır. İnsanların parasını, malını, eşyalarını, zamanını ve sağlığını gerektirdiği gibi korumak ve dikkatli kullanmasına tutumlu olmak denir. İhtiyaçlara harcandıktan sonra artakalan para ile yatırım yapmanın önemi üzerinde durulur. Tüketilecek ürünlerin ülkede üretilen ürünlerden seçilmesinin gerekliliği anlatılır. Bu şekilde ülkenin zenginliklerinin artması amaçlanmaktadır. Ayrıca bilinçli tüketicilik konuları üzerinde durulur.

Yerli Malı Haftasının Önemi;

“Yerli malı, yurdun malı, herkes onu kullanmalı” denince akılda canlanan o güzel günler ve yüzlerdeki tebessüm…

Yerli malı tacı kalıplarını sizlerle de paylaşmak istiyoruz.Toplam 11 adet taç kalıbına ulaşabilirsiniz.Renkli kalın A4 baskı yapıp keserek kullandık.Siz de o şekilde yapabilirsiniz..

Etiketler

Yorum yaz