Yaşlılara Saygı Haftası- Bardaktan Sevimli Kukla Etkinliği

Yazar Yorum Yap 498 views

Yaşlılara Saygı Haftası ile ilgili sevimli bir etkinlik yaptık.Çocukların çok hoşuna giden bir etkinlik oldu.Bardaktan kukla oluşturduk. Öncelikle dede ve nine kalıplarımızı boyadık ve kestik.Daha sonra pet bardağı alt üst çevirip üst kısmına dede ve nine görselini yapıştırdık.Kalın iplerden kollar ve bacaklar yapıp uçlarına simli evalarla el ve ayak yaptık.

Daha sonra bardağın ön kısmına kıyafet şekli vermeye çalıştık.Yarım inciler kullanarak düğme görseli oluşturmaya çalıştık. Normal düğmelerde kullanabilirsiniz. Çocuklara istedikleri gibi kıyafet tasarlama larına fırsat vermeniz güzel olacaktır .

Yaşlılar Haftası ile ilgili bu etkinliği yaparken çocukların dedeleri ve anneanne ve babaanneleri ile ilgili sohbet etmelerine fırsat tanımalıyız. Yaşlıların kıyafetleri yaşlıların hareketleri sözleri ve tavırları hakkında konuşmalarını sağlayabiliriz.

Yaşlılar Haftası olarak hazırladığımız Bu etkinlikte aslında yaşlılara sadece bir gün ya da 1 hafta boyunca değil her zaman saygılı davranmamız gerektiğini kibar ve nazik davranmamız gerektiğini çocukları anlatmalıyız.

Yaşlılara karşı sevgi ve saygı dolu olmamız gerektiğini çocuklarımız bilmeli . Dinimizin tüm insanlara saygı ve sevgi göstermemizi istediği gibi yaşlılar için de Bu hassasiyeti göstermenizi istemektedir.

Yine aynı görselleri kullanarak büyük boy fon kartonundan dede ve babaanne neler oluşturup drama yaptık. Kültürümüzde yaşlıların elini öpme, yanlarında yüksek sesle konuşmamak, onları sabırla dinleme gibi davranışları drama ile pekiştir dik.

Yaptığımız etkinlikleri görsel kalıplarını sizlerle de paylaşmak istiyoruz.Aynı görselleri kullanarak farklı etkinlikler de oluşturabilirsiniz.

Yorum yaz