Yardımlaşma ve Paylaşma Temalı Cuma Etkinliği

Yazar Yorum Yap 833 views

Değerler Eğitimi ünitelerinden yardımlaşma ve Paylaşma konusunu öğreniyoruz.Sevgimizi paylaşmanın mutluluğunu,hayatı paylaşmanın sorumluluğunu ve güzelliğini öğreniyoruz.

Yardıma ihtiyacı olanlara yardım edilmesi gerektiği konusunda bilgi sahibi oluyoruz.İnsanların merhamet dolu olması gerektiğini ve tüm canlıların yardımına koşması için bu duygunun yeterli olması konusunda sohbetler ediyoruz.Hikayeler anlatıyor dramalar yapıyoruz.Yardımlaşma ile ilgili şiirler öğreniyor,şarkılar dinliyoruz.

Bu hafta ki Cuma kartımız için de yardımlaşma ve paylaşma konusundaki bir ayetten yararlandık.İnsanın önce ailesine karşı sonra da yakın çevresi ne karşı paylaşma sorumluluğu oldugu için ev şeklinde bir kart oluşturduk.Bu ev bize komşuluk ilişkileri hakkında da konuşmamız gerektiğini, komşularımızla paylaşmamız gerektiğini de hatırlattı.

Yardımlaşma ve dayanışma etkinliği, değerler eğitimi yardımlaşma ve paylaşma, okul öncesi yardımlaşma etkinliği, yardımlaşma ile ilgili etkinlik, yardımlaşma ve dayanışma ile ilgili etkinlik, yardımlaşma ile ilgili ayet, 4 6 yaş yardımlaşma etkinliği gibi konular için bu etkinlikten yararlanılabilir.

Etiketler

Yorum yaz