Üstün Harekeli Harfler Flaş Kartları

Yazar Yorum Yap 534 views

Kur’an harfleri ni öğrenip üstün harekeyi öğrenmeye başlayan miniklerimiz için üstün harekeli harfler flaş kartları hazırladık.

Kur’an harflerini öğretirken çocuklara harekelere geçtiklerinde Kolaylık olsun diye harfler üstün hareke varmış gibi okutulur.Elif değil e, cim değil ce,de vs… gibi.

Peki bu flaş kartlarla neler yapabiliriz?

Bu flaş kartlar bizim için çok farklı etkinlikte ve oyunda kullanılacak bir materyal aslında.Öncelikle öğreticileri mizin eline ilk defa öğretirken bir kaynak.

Yine bu flaş kartlar oyun materyali olarak da kullanabileceğimiz bir kart.Örneğin, flaş kartlar 2 şe yada üçer adet çıkarılıp 3 çocuğun önüne koyulabilir,çocukların eline bir gösterge çubuğu, ya bir dil çubuğu,ya küçük karton bardak, yada çocukların arasına bir zil koyularak,kart üzerinde bir harfi söyleyip çocuklardan o harfi ellerindeki nesnelerle göstermeleri istenip yarışmacılardan önce bulmaya çalışması istenebilir.

Yine toplu okumalarda üstün flaş kartları kullanılabilir.Ayrıca flaş kartlarla 2 şer adet çıktı alınıp hafıza oyunu oynanabilir.

Sizlerde bu flaş kartları sitemizden ücretsiz indirebilirsiniz.

Yorum yaz