ÜÇ AYLAR DUASI ETKİNLİĞİ

Yazar Yorum Yap 286 views

Manevi baharımız bereket rahmet ve huzur dolu üç aylar başladı.Çocuklarımıza üç ayların bizler için önemli ve çok değerli olduğunu , bu aylarda her zamankinden daha çok ibadet etmek istediğimiz gibi konuları sohbet ederek yaşlarına uygun ifadelerle anlatmalıdır.

Çocukların zaten görerek davranışları gözlemleyerek öğrendiklerini biliyoruz. Yaptığımız ibadetlerden uyguladığımız sünneti seniyyeler den, kur’an-ı Kerim ile olan alakamızdan, evdeki oluşturduğumuz manevi havadan çocuklarımız her türlü etkilenecek lerdir. Doğal olarak yorumu sorgulayacak merak içinde olacaktır. Bu şekilde zaten anlatmak daha kolay hale gelir.

Bizler ebeveynler olarak, üç aylar da yaptığımız ibadetlere, kur’an-ı Kerim okumalarına, uyguladığımız sünnet davranışları üç aylar için yaptığımız ekstra faaliyetleri çocuklarımızı da dahil ederek üç aylar ruhunu onları da yaşatarak çocuklarımızı üç ayların mutlu ve huzurlu manevi havasını dahil etmiş oluruz.

Biz de çocuklarımızla kursumuzda ki öğrencilerimizle Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin üç aylar da okuduğu duayı öğrenmeye çalıştık. Üç aylar duası olarak bildiğimiz ” Allahümme barik Lena fi recebe ve şa’bane ve belliğna ramadan” ve anlamı Ey allah’ımız Recep ve Şaban ayını bize mübarek eyle ve bizi ramazana ulaştır. Şeklinde ki duamızı çocuklarınızla beraber ezberlemeye çalışıyoruz.

Çocuklarla üç aylar duasını ezberleme çalışmalarını yaparken bir yandan da bir etkinlik şeklinde üç aylar duasını hazırladık. Çocuklarımıza evlerinde bunu muhafaza etmelerini hatta görebilecekleri bir yerde üç aylar boyunca sergileyebilecekleri bir yere koymalarını istedik.

Üç aylar Duası etkinliği

Çocuklarımız için hazırladığımız üç aylar duası etkinliğine ait görsel kalıplarını sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Etiketler

Yorum yaz