“TEMİZLİK İMANDANDIR” HADİSİ ETKİNLİĞİ

Yazar Yorum Yap 965 views

Çocuklar için hadisi şerif etkinlikleri, 4 6 yaş hadisi şerif etkinliği, temizlik ile ilgili hadisi şerif etkinliği, okul öncesi temizlik etkinliği için hazırlanan ‘Temizlik imandandır” hadisi şerif’i ile ilgili yaptığımız etkinliğin sizinle paylaşmak istiyoruz.

sevgili Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellemin sözlerini çocuklarımıza küçük yaşlarda öğretebilmek onların hadisi şerifler ile tanışmasını sağlamak bizler için çok önemli.özellikle yaz Kur’an kursları ve 46 yaş Kuran kursları çocukların hadisi şeriflerle tanışması peygamber efendimizle ilgili bilgiler edinmesi peygamber Efendimizin sallallahu aleyhi ve sellem’in hayatı ile ilgili bilgiler edinmesi de çok önemlidir.

Çocukların anlayabileceği hadisi şerifleri derleyip çocuklara sunabilmek için çeşitli etkinlikler içinde yapılabilir.genellikle çocukların kolay öğrenebileceği kısa hadisi şerifler tercih edilebilir.Çocukların hadisi şerifleri anlayabilmeleri ve uygulayabilme leri amaç olmalıdır.Çocukların hadisi şerifleri unutmamaları adına görsel kalıplar kullanılabilir.

Biz de bugün temizlik imandandır hadisi şerifini görsel kalıplar içinde çocuklara sunmaya çalıştık. Bu hadis-i Şerif etkinliğimizde temizliği sembol olması için su damlası görseli kullandık su damlası görseli mi zi de yine çocukların ilgisini çekecek şekilde gülümseyen ve tokalı bir su damlası şeklinde kullandık. Temizlik imandandır hadisi şerif hepimize bir pankart şeklinde altına yapıştırdık.aynı zamanda bu etkinliğimizi bir cuma günü sunmak istediğimiz için hayırlı cumalar yazısında ekleyerek bir cuma kartına da dönüştürmüş olduk.

 

Temizlik imandandır hadisi şerifin izle yaptığımız etkinliğimizi sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Etiketler

Yorum yaz