Tatil Eğlencesi Yoğurt Kovasıyla Atkı

Yazar Yorum Yap 630 views

Tatilde çocuklara el becerisi kazandırmak için çok eğlenceli bir etkinlik yapıyoruz.Yoğurt kovası ve dil çubuğu ile hazırlanan bir aparat üzerine ip geçirilerek oluşturulan örgü ile atkı yapımı .

Tatil etkinliğimize ait görselleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle yoğurt kovasının üst ve alt kısmını maket bıçağı yardımıyla kesiyoruz, yoğurt kovasının etrafına dil çubuklarını sırasıyla aralarında birer parmak boşluk kalacak şekilde silikon tabanca yardımıyla dik bir şekilde yapıştırıyoruz.Atkımızı örmek istediğimiz ipin ucunu bir dil çubuğuna bağlayarak örme  işlemine başlıyoruz.

Yoğurt kocasıyla atkı örme etkinliği küçük yaşlardaki çocukların bile yapabileceği el becerisi geliştirebileceği bir etkinliktir. Yetişkinler için de gayet eğlenceli 1 etkinlik olabilir.

Atkı genişliği yoğurt kovasından genişliğine göre değişebilir. Küçük enli bir atkı yapmak istiyorsak küçük bir yoğurt kovası kullanarak, geniş bir atkı yapmak istiyorsak büyük bir yoğurt kovası kullanabiliriz.

Tatil etkinliği,okul öncesi tatil etkinlikleri,tatilde etkinlik fikirleri,yoğurt kocasıyla atkı yapımı güzel bir etkinlik olabilir.

Yoğurt kovası ile atkı örme etkinliği uygulama şeklini çeşitli videolardan da izleyip öğrenebilirsiniz.

 

Etiketler
« Önceki konu

Yorum yaz