RENKLİ HARF BULMA OYUNU FLAŞ KARTLARI

Yazar Yorum Yap 536 views

Çocuklara Kur’an eğitimi verirken harf öğrenimi ilk sırada yer alır. Kur’an harflerini öğrendikten sonra çocuklar hareketleri kolaylıkla öğrenirler ve Kur’an eğitimine ilk ve en önemli  aşamayı geçerler.

Kur’an eğitimi görsel algı ve dil gelişimine dayalı bir eğitim olduğu için çocukların Kur’an harflerini öğrendikleri sırada bu yeteneklerinin olup olmadığı anlaşılır. Ve bu eğitimin çocuklar için süresi belirlenmiş olur.

Her çocuk için Kur’an eğitimi farklılık gösterecektir.bazı çocuklar Kur’an harflerini daha hızlı öğrenirken bazıları yavaş yavaş ilerleyecek lerdir. Dediğimiz gibi görsel algı yeteneği olan çocuklar daha hızlı öğrenme gösterecekler. Görsel algı yeteneği daha az olan çocuklar ise daha yavaş ilerleyecek lerdir.

Bu bilgi ebeveynler için ve öğreticiler için önemlidir. Çocukların ilgisi ve yeteneği doğrultusunda hareket edilmesi gerekir.Bu sayede tüm çocuklarımız bu eğitimi daha rahat bir şekilde tamamlayacak lardır.

Bu bilgiler ışığında Kur’an harfleri eğitimini verirken çocukların hayatlarının oyun olduğunu unutmamak gerekir. Çocuklar hayatlarında pek çok şeyi oyunla öğrenirler. Bu nedenle Kur’an eğitiminde de oyunun çok önemli bir rolü vardır.

Severek sevdirerek din eğitimi Kur’an eğitimi bizler için rehber olmalıdır.hem anne babalar hem eğitimciler bu konuda çocuklara fırsatlar sunmalıdır.

Bu defa da çocuklar için güzel bir oyun flash kartı hazırladık .Kur’an harfleri, başta ortada sonda yazılışları ile birlikte hazırlanmış Bu kartları renkli çıktılar şeklinde alıp oyunu oynatabilirsiniz.

Bu oyunu mandal kullanarak oynamak mümkün çocuklara bir harf söyleyip o harfi kartta bulmalarını isteyebilirsiniz. Bulduğu harfe mandalı takmasını isteyebilirsiniz.

Ayrıca bu oyunu bireysel okumalarda istenilen  harfi bulma şeklinde de oynayabilirsiniz.

Sonraki konu »

Yorum yaz