Okul Öncesi Öğrenciye Mektup

Yazar Yorum Yap 615 views

Okul Öncesi Öğrenciye Mektup

 

bir senenin daha sonuna geldik.Hem öğrencileri hem öğretmenleri bir karne heyecanı sarmaya başladı bile.

Öğrenciler karnelerini almak için sabırsızlanıyorlar.Öğretmenler de onları bir an önce sevindirmenin düşüncesinde.

Bir önceki dönemde veliler için bir mektup hazırlamıştım.Bu defa da öğrencilerim için iyi temennilerde bulunduğum bir mektup yazdım.

Öğrencilerime Mektup

Sevgili Öğrencilerim ;

   Daha dün gibi ; minicik ayaklarınızla koşarak girişiniz sınıfımıza.İzlemiştim sizi sadece birkaç dakika.Kalplerinizdeki heyecanı gözlerinizden okuyabilmiştim.Derin duygular içindeydiniz.Annenizden ayrılma korkusu,derin kaygılar…Neyse ki birkaç gün içinde okulumuzu evinizin bir parçası gibi hissetmeye başladınız.Kaygılarınız uçup gitti.

  Sizleri tanıdığım için çok mutluyum.Ayrı ayrı herbirinizi çok sevdim.Çok mutlu ettınız beni.;kiminizin konuşma şekli,kiminizin el kol hareketleri,kiminizin kırık lisanıylasöylediği İngilizce şarkılar.Kiminizin yaptığı şaşkınlıklar güldürdü yüzümü.azen de hüzünlendirdiniz tabi;Hüzünlenecek de çok şey vardı gerçekten.Çocukça kalp yaralarınız,bazen yaramazlık yaptığınızdaki  masum masum bakışlarınız,şu küçük yaşınızda büyük kırgınlıklarınız.

    Sevgili öğrencilerim;

İsterim ki hep mutlu olun .Mutlu edin.Mutluluğu bulun.Mutluluklar biriktirin bir ömür.Büyüyün ,Ama çocuk kalsın içiniz.Hep gülsün yüzünüz.Gülümseyin insanlara.Gülümseyin hayvanlara,gülümseyin bulutlara yıldızlara,denizlere,güneşe,aya.Gülümseyin hayata.Gülümsemenizle ilaç olun dünyada sevgisizlikten oluşmuş bütün hastalıklara.

 Mutsuz olduğunuz da hatırlayıp gülün,çocukken yaptıklarınıza.Mesela ; Arkadaşınız sizinle aynı takımı tutmuyor diye döktüğünüz gözyaşlarına.Yaptığınız resimdeki mor renk ,sarı renge karıştı diye kapıldığınız endişeye.Kalbinizi hızla çarptıran  ‘bu oyunu ya oynayamazsam ‘ korkusuna…

  Sevgili öğrencilerim.;

Biliyor musunuz? Bugünler de duyduğum ,beni çok üzen bir söz var.Büyük insanlar diyorlar ki; iyi insan olmak çok zormuş…Ne kadar yanlış düşünüyorlar değil mi?Hayır ,hiçde zor değil iyi bir insan olmak.Hem çok kolay hem çok güzel…Bence insanın mutlu yaşayabilmesinin de trek sırrı iyi insan olmak.Sizler çok iyi insanlarsınız.En iyi insanlar sizlersiniz hatta.Lütfen hep böyle iyi kalın olur mu?Rabbim sizi hep böyle iyi kılsın.İyi insanlarla karşılaştırsın hayat boyu,iyilere yoldaş etsin…

 Ben çok güveniyorum size.Sizler her zaman böyle iyi kalacaksınız.Güneş gibi yayacaksınız iyiliği,güzelliği etrafınıza.Dünya sizin gibi iyi insanlarla iyileşecek bunu unutmayın!

 Sevgili öğrencilerim.;

 İlkokula başlayacaksınız yakında.Okumayı  yazmayı öğreneceksiniz.Dierim ki hayatı doğru okuyasınız.Size bundan sonraki öğrencilik hayatınızda başarılar diliyorum.İnşaallah istediğiniz hayallere,çalışır ,gayret eder ve ulaşırsınız.Okuma yı öğrendiğinizde ; seneye okulumuza gelecek olan  küçük kardeşleriniz için hikaye okumaya bekliyorum sizi.

   Yolunuz açık,bahtınız güzel olsun.Her daim Allah yar ve yardımcınız olsun.Sizi çok seven ve sizleri bütün insanlık adına önemseyen öğretmeniniz.

                      İyi tatiller…

mektup

ÇOCUKLAR İÇİN DİNİ ŞİİRLER

 

Etiketler

Yorum yaz