Okul Öncesi Mevlid-i Nebi Haftası Etkinliği-Peyfamberimi Seviyorum

Yazar Yorum Yap 534 views

Okul öncesi din eğitimi 4-6 yaş Kur’an kursu değerler eğitimi ünitelerinden Peygamberimi seviyorum ünitesi ile ilgili yaptığımız etkinlikler çocukların Peygamber efendimizi tanımaları Peygamber efendimizin onları sevdiğini bilip onu sevmeleri ,ailesini tanımaları, örnek ahlakını bilmeleri ile ilgili yapılan bir ünitedir.

Mevlid-i Nebi haftası etkinliği, Muhammed lafzı

Peygamberimi seviyorum ünitesini mevlid-i Nebi Haftası ile birlikte işliyoruz. Mevlid-i Nebi Haftası ile ilgili güzel bir etkinlik hazırladık. Peygamber efendimizin isminin yazılı olduğu bir mandala sayfasını kullanarak güzel bir etkinlik hazırladık.

Muhammed lafzı boyama, Muhammed lafzı mandala çalışması, mevlid-i Nebi haftası etkinliği

Mevlid-i Nebi haftası etkinliğinin yapılışı

Mevlid-i Nebi haftası etkinliğimizin yapılışı şu şekilde. Öncelikle Peygamberimizin isminin yazılı olduğu boyama sayfasını boyuyoruz daha sonra şeffaf dosya içerisinde koyuyoruz asetat kalemi ile ya da tahta kalemi ile şeffaf dosya üzerine içerideki kağıtta yazılı olan görseli çiziyoruz daha sonra şeffaf dosya ile alttaki boyanmış sayfa arasına beyaz bir A4 kağıdı yerleştiriyoruz. Daha sonra daha dikkatli bir şekilde boş beyaz olan A4 kağıdını şeffaf dosya içinden yavaşça çık çekiyoruz ve harika bir görüntü oluşuyor. Alttaki beyaz sayfayı çektiğimizde boyadığımız sayfa ile şeffaf dosya üzerine çizdiğimiz görsem içinde tamamlıyor.

Mevlid-i Nebi haftası etkinliğimizi sizinle de paylaşmak istiyoruz. Bu etkinliği Mevlid Kandili etkinliği olarak hazırlamak mümkün, Mevlid Kandili boyama sayfası olarak kullanılabilir.

Etiketler

Yorum yaz