Okul Öncesi Karne Hediyesi

Yazar 1 Yorum 599 views

Okul öncesi karne heyecanı bir başkadır.Minikler bir sevinçle ilk karnelerini almak için sabırsızlanırlar.

Okul öncesi öğrencisinin karnesi de en az iç dünyaları  kadar renkli olmalıdır.

Karne olur da hediyesiz olur mu?Hem de bu kadar özel bir karne.Tabi ki hediyesiz olmaz dedik.Ve elimizin emeğiyle minik minik karne hediyeleri hazırladık.

Elimizde önceden hazırladığımız ponponlarımız vardı.Karne hediyemiz için hem  bunları değerlendirelim hem de minik kalpleri mutlu edelim istedik.

Karne hediyesi için ponponları boylarına  ve renklerine göre ayırdık.Uygun renkteki ponponlarımızı birbirine silikon yardımıyla yapıştırdık.Bazı ponponlar büyük bazıları küçüktü.Biz de ona göre şekillendirdik.

Bu aşamadan sonra okul öncesi karne hediyemizin şekillendirilebilmesi için minik aksesuarlara ihtiyacımız var.

-Büyük küçük boncuklar

-Renkli kırık inciler

-Figürler icin eva, keçe parçalar

-Renkli şeritler

Karne hediyesi bir tırtıla dönüştürdük ponponlarımızı mesela.Şönilden anten, kırık inciden gözler,evadan ağız simli evadan ayaklar.

Karne hediyesi ponpondan civcivler.Nasıl yapılabilir?Değişik aksesuarlarla süslenebilir.Biz şapka taktık.Boynunu kurdela ve inciyle süsledik.Evadan gaga ve ayaklarını yaptık.

Karne hediyesi ponpondan bir tavşan.Uzun kulakları evadan,gözleri inciden.Boynunda kurdela ile şık ve sevimli bir tavşan.İstediğimiz gibi süsleyebilir renklendirebiliriz.Tavşanımıza kollar ve ayaklar da eklenebilir.

Karne hediyesi ponpondan bir koala olsa mesela.Çocuklar koalayı seviyorsa biz de onu yapmaya çalışırız.Sevimli minik ponponları kulak olarak kullanırsak koalamızın şekli ortaya çıkacaktır.Boynunu aksesuarlarla süsleyebiliriz.

Karne hediyesi beyaz ponponlardan tabiki kış mevsimine uygun olarak karizmatik kardan adam.Özellikle, kış mevsiminde çocukların dört gözle beklediği kar ve kardan adam heyecanına esaj vererek kardan adamlarımızı hazırladık.Simli evadan atkı ve şapkalar yaptık.Çok karizmatik kardan adamlar yaptık.

Karne hediyelerimizi çok sevdik.Sevgili öğrencilerimiz güle güle kullansın…

Okul Öncesi Veliye Mektup

 

4 6 yaş etkinlikleri,Okul öncesi etkinlikleri,okul öncesi karne hediyesi

Peki minicik öğrencilerin öğrencilerimiz için güzeller güzeli minicik bir çanta hazırlasak. Çantanın içine minik ikram minik bir hediye, ve hayalleri ile birlikte gökyüzüne uçuracak bir balon koysak. Güzel olmaz mı?

İşte minicik çantamızın kalıbı. Dilerseniz renkli çıktılar ile yapabilirsiniz Bu çantayı. Ya da beyaz kağıda basıp ,öğrencilerinizin yaptığıyaptığı resimlerle de sunabilirsiniz.

Bu çanta kalıbı Bize biraz sade geldi. Çiçeklerle süsleyelim istedik. Siz de başka bir çiçekle ve de aynı çiçekle süsleyebilirsiniz. Bu çiçekler çantamıza renk kattı.

Biz bu çiçekleri çok beğendik. Küçültüp çoğalttık ve renklendirdik. Dilerseniz öğrencilerinize istedikleri gibi boyatabililirsiniz.

Çantamızın üzerine çiçekten başka motiflerde bulabilirsiniz. Örneğin kalp figürleri Yıldız figürleri ya da Özgün resimler.

Biz çantamız için seçtiğimiz çiçekleri bu renklerde boyadık. Aslında öğrencilerimize boyatmaya düşündük ancak sürprizimizi görmemeleri için kendimiz boyadık.

Ve minik  çantamız ortaya çıktı bile. Çantamıza şeklini verdikten sonra sıra geldi içini minik hediyelerle doldurmaya.

Bu minik çantaların içine acaba nelerle doldursak? Acaba minik kalpleri neler heyecanlandırır? Acaba bu çantalardan ne çıkarsa minikler için sürpriz olur?

Öncelikle bir ikramlıkla başlayalım. Minik bir kek, ya ya da bir sakız, yaya da bir şeker. Şimdi hediyeyi düşünelim… Erkek öğrenciler için minik bir araba, kız öğrenciler için birer toka. Ya da aklınıza gelebilecek minicik hediyeler. Ama balonu da unutmadık.

Bu minicik karne hediyemiz in içine neler sığdı neler… Minik ama tam mutlu etmelik.

İşte bu minik çantanın minik kalıbı. Bu minik çanta kalıbını farklı etkinliklerle de kullanabilirsiniz. Kandil günlerinde Cuma günlerinde vs.

 

OKUL ÖNCESİ DİNİ OYUNLAR

Okul Öncesi Veliye Mektup

Etiketler

1 Yorum

Yorum yaz