Okul Öncesi Eğlenceli Şarkılı Etkinlik

Yazar Yorum Yap 441 views

Biz sınıfca eğlenceli oyunları çok seviyoruz. Okul öncesi demek oyun ve eğlence demek zaten. Bu nedenle öğrenirken eğleniyoruz oynarken öğreniyoruz.

Bugün de eğlenceli bir okul öncesi etkinlik yaptık. Hayvanlarla ilgili güzel bir şarkı öğrendik ve bu şarkıyı da içinde kullandığımız okul öncesi eğlenceli etkinlik hazırladık.

Hayvanlarla ilgili şarkımızın sözleri şu şekilde

SEVİMLİ HAYVANLAR

Damda leylek lak lak lak

Suda ördek vak vak vak

Kurbağalar derelerde vırak vırak vırak

Evde kedi mır mırnav

Yolda köpek hav hav hav

Sevimlidir hayvanlar

Sevimli onlar

Okul öncesi eğlenceli etkinliğimizde bu sözleri melodi eşliğinde söyledik. Buradaki kurbağayı çok sevdik. Ve bu kurbağayı zıplatma ya karar verdik.

Kurbağa mısın elindeki tabelaya bu şarkımızı yazdık. Ve kurbağa larımızı boyadık. Kestik. Köpük bardaklara yapıştırdık. Bu bardağın ağız kısmına karşılıklı 4 delik açtık. Bu deliklerden paket lastiği geçirerek dış kısmından gerdirip düğüm attık. Başka bir boş bardağı düz bir zemine koyup kurbağa yapıştırdığınız lastikli bardağı boş bardağın üzerine geçirip bıraktık. Bu sayede kurbağa mız zıplamış oluyor.

Okul öncesi eğlenceli etkinliğimize görselleri ile daha iyi anlayacağınızı düşünüyoruz.

Okul öncesi eğlenceli etkinliğimizin kalıbını da paylaşmak istiyoruz. Deneyecek olanlara şimdiden iyi eğlenceler.

Okul öncesi eğitiminde çocuklar her şeyi oyun ve eğlence ile öğrenme liler. Bu nedenle bol bol eğlenceli etkinliklerle ve eğitici etkinlikler n dersler renklendirilmeli. Çocukların hem eğlendiği hem öğrendiği verimli saatlerle geçirilmeli. Okul öncesi eğlenceli etkinlikler , 4 6 yaş etkinlikleri çocukları mutlu etmek için harika seçimler.

Etiketler

Yorum yaz