MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA KARTI

Yazar Yorum Yap 369 views

Çocuklarla kolaylıkla yapabileceğiniz pop art mevlid kandili kutlama kartı hazırlamaya ne dersiniz? Peygamber Efendimizin sav simgesi haline gelen güller , Peygamberimizin sav güzel isminin de yer aldığı Mevlid Kandili kutlama kartı hazırladık.Sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Mevlid kandili kutlama kartı

Etkinliğin yapılışı hakkında bilgi vermek gerekirse şunları söyleyebiliriz.Öncelikle etkinliğimiz iki kalıptan oluşuyor birinci kalıp mevlid kandiliniz mübarek olsun yazılı olan,kartın asıl Pop art kısmı.Bu kısmı boyayarak kartın ilk aşamasını tamamlıyoruz.

İkinci kalıp kartın dış yüzünü süslemek için hazırlanmış güllerden oluşuyor.Bu kart üzerinde de, kandil kutlama kartınızın kapak kısmında ne kadar kullanmak istiyorsak o kadar gül boyayıp kesiyoruz.

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun yazılı olan kartınızı boyadıktan sonra etrafını kesiyoruz ve kart üzerinde çizgi çizgi olarak belirlenen (kalbin yan kısımları) içe doğru katlıyoruz.Bu kartın biraz daha büyük boyutunda renkli karton kesiyoruz ve yukarıdaki resimde olduğu gibi kartı ortasına yerleştirip yapıştırıcı ile tutturuyoruz.

Kartın dış kapağını boyayıp kestiğimiz güllerle istediğiniz şekilde süslüyoruz.Ve kartımız hazır.Mevlid kandilimiz mübarek olsun.

Yorum yaz