Mevlana’nın Yedi Öğüdü Temalı Semazen Etkinliği

Yazar Yorum Yap 337 views

Mevlânâ’yı Anma Haftası etkinlikleri kapsamında bizler de her yıl minik öğrencilerimizle, bu güzel heyecan içine katılmayı çok seviyoruz. Çocuklara Mevlana’yı tanıtıyoruz. Mevlana Allah’a çok seven ve Allah’ın yarattığı her şeyi çok seven, insanları seven ve değer veren, Peygamber Efendimizin hoşgörüsünü, tevazuunu, cömertliğini, hayatına rehber edinmiş, değerli bir kişi olarak tanıtıyoruz.

Bunun yanı sıra Mevlana’nın dönerek Allah’ı anma şeklindeki görsel dua ve zikir konularını da kısaca anlatıyoruz. Dönen semazenlerin Allah’ı çok sevdiklerini ve Allah’ın ismini anarak döndüklerini anlatıyoruz.

Mevlana’nın 7 öğüdünü çocukların anlayabileceği şekilde, kısaltarak ve örneklendirerek anlatıyoruz. Biz de bu sene Mevlana yı anma haftası etkinlikleri kapsamında, çocukların çok severek hazırladığı dönen semazenler etkinliğini Mevlana’nın 7 öğüdü teması ile hazırladık.

Her bir semazenin etek kısmına Mevlana’nın 7 öğüdünden birini minik görsellerde ekleyerek yerleştirdik. Arkalı önlü şekilde hazırladığınız görselleri önce boyamalarını istedik Daha sonra ikiye katlayıp kestik ve orta kısmına pipet tutturarak elimizde döndürdük.

Yorum yaz