MANDALLI SELAM ETKİNLİĞİ

Yazar Yorum Yap 227 views

Selam … Çocuklarımızla selamlaşma etkinliği hazırladık. Biz Müslümanlar için birbirimize selam verip almanın önemi hakkında konuştuk sohbet ettik. Selamlaşmanın ne kadar değerli ve güzel olduğunu bizlere insanlar arasındaki mutluluğu barışı sevgiyi artıracağını anlattık.

Selam verme ve alma alıştırmaları yaptık oyunları eşliğinde. Selamünaleyküm Allah’ın selamı üzerinize olsun Ve aleykümselam Allah’ın selamı sizin de üzerinize olsun şeklinde anlamlarını da öğrenmeye çalıştık.

Evimize girerken bir yere gittiğimizde biriyle karşılaştığımızda selam vermemiz gerektiği ile ilgili bilgiler verdik. Ailemize, öğretmenimize arkadaşlarımıza komşularımıza her zaman selam verebileceğimizi öğrendik.

Biri bize selam verdiğinde mutlaka selamına Ve aleykümselam diyerek karşılık vermemiz gerektiğini öğrendik. Bir sohbete başlamadan önce birbirimize selam vermemiz gerektiğini konuştuk. Peygamber efendimizin aranızda selamımı yayın hadisi şerifi ilan önce selam sonra kelam hadis-i şeriflerini dile getirdik.

Öğrendiğimiz bu bilgiler üzerinden sevimli bir etkinlik ile de konumuzu pekiştirmek istedik. Mandallı kuklalar hazırladık.Ve bu kuklaları konuşturarak selam alıp verme alıştırmaları yaptık…

Etiketler

Yorum yaz