Lebbeyk Uçak Maketi – Dini Mekanlarımız Etkinliği

Yazar Yorum Yap 43 views

4-6 yaş Kur’an kursu değerler eğitimi ünitelerinden olan dini mekanlarımı tanıyorum dini mekanlarımı seviyorum ünitesinde çocuklarımıza dini mekanlarımızı öğretiyoruz, bütün Dünya müslümanları için en önemli mabet olan Kabe Mescidi Aksa mescid-i Nebevi hakkında bilgiler veriyor çocuklarımızı bu büyük muhabbetlerimiz hakkında bilgilendiriyoruz. Kabe’yi mescid-i aksa’yı mescid-i Nebi bilmeleri için hikayeler anlatıyoruz.

 Bunların yanı sıra Kabe’de yapılan ibadetler Mescidi nebi’de yapılan ibadetler hakkında da bilgiler veriyoruz. Umre ve hac görevleri ile ilgili kısaca bilgiler verip Kabe’de insanların nasıl ibadet ettikleri hakkında da çocuklar da bir fikir oluşturmaya çalışıyoruz.

 Hac ve umre ile ilgili bilgiler verdiğimiz dersimizde çocuklara terbiyeyi öğrettik. Bununla beraber de eğlenceli bir etkinlik olsun diye çocuklarla uçak maketi yapıp telbiye getirerek uçaklarımızı uçurduk. Uçağın üzerine lebbeyk Allahümme lebbeyk yazısı yazdık bu bizim için bir hatırlatıcı oldu.

 Eğlenceli bir şekilde uçağımızı uçurduk telbiyemizi söyledik.Lebbeyk Allahümme lebbeyk… Uçağımızın yapımına ait maket kalıbını sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

 

Etiketler

Yorum yaz