Kur’an-ı Kerim’e Saygılıyım – Saygı Ünitesi Etkinliği

Yazar Yorum Yap 227 views

Saygı ünitesi kapsamında yaptığımız etkinlikler arasında kur’an-ı kerim’e saygılıyım etkinliğimizi hazırladık sizlerle de paylaşmak istiyoruz. Daha önceki konularımızda belirttiğimiz gibi saygı ünitesi kapsamında Allah’a Peygamber efendimizin insanlara canlılara doğamıza karşı saygı konularını öğrenmeye çalışmıştık.

Bu konumuzda da kur’an-ı kerim’e karşı nasıl saygılı davranmamız gerektiği ile ilgili konuşmalar yaptık sohbet ettik, Ve kur’an-ı kerim’e saygılıyım etkinliği ile öğrendiğimiz konuyu pekiştirmeye çalıştık.

Kur’an-ı kerim’e saygılıyım etkinliği 3D etkinlikleri içinde katlamalı bir etkinlik oldu. Kur’an-ı Kerim e karşı nasıl saygılı oluruz nasıl saygılı davranırız bu konuları öğrenmeye çalıştık.

Kur’an-ı Kerim’i abdestsiz dokunmayacağını abdestsiz kur’an-ı Kerim okumamamız gerektiğini kur’an-ı Kerim’i yüksekte tutmak gerektiğini konuştuk. Kur’an-ı Kerim okuyan birini dinlerken oturarak sessizce ve saygıyla dinlememiz gerektiği konusunda sohbet ettik.

Kur’an-ı Kerim’i oturarak okumamız gerektiğini ve düzenli olarak okumamız gerektiğini kur’an-ı Kerim’i hayatımızın her anında hayatımızın bir parçası olarak görmemiz gerektiğini konuştuk. Kur’an-ı kerim’e saygı etkinliğinde de bu konulara yer verecek görseller seçtik.

Saygı öncesi etkinliğimizi sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Kur’an-ı Kerim’e Saygılıyım

Yorum yaz