KUR’AN HARFLERİ EŞLEŞTİRME OYUNU – KUR’AN HARFLERİ VE ŞEKİLLER

Yazar Yorum Yap 514 views

4-6 yaş Kur’an kursu ve okul öncesi din eğitimi Kur’an öğrenimi ile ilgili oyun ve etkinliklere hazırlamaya devam ediyoruz.Kur’an harfleri ile geometrik şekilleri renkli olarak bir eşleştirme oyununda bir arada kullandık.

Hepimiz biliyoruz ki çocukların işi oyun.çocuklara hangi eğitim verirsek verelim neyi öğretmek istiyorsak isteyelim oyunu bu eğitimin içine koymak zorundayız.

Küçük çocuklarımıza kur’an-ı Kerim eğitimi verirken Kur’an harflerini öğretirken de oyun ilk sırada olmalı. Bu şekilde çocuklar öğrenmeye daha istekli olacaktır.

Bugünkü hazırladığımız Kur’an harfleri etkinliğinde de çocuklara eğlenerek harf eğitimi verebileceğimizi düşündük. bu etkinlikle çocuklar hem geometrik şekilleri hem renkleri tekrar etmiş olacak hem de Kur’an harflerini pekiştirecek lerdir.

Kur’an-ı Kerim eğitiminde her zaman çocukların ilgisini çekecek, eğlenceli oyun ve etkinlikler çok etkilidir. Bu nedenle her zaman yeni fikirler üretmek önemlidir.

Çocuklar farklılıklardan hoşlanır bu nedenle Kur’an-ı Kerim eğitiminde de farklılıklar yapmak gerekir. Oyun ve eğlenceli etkinlikler bizim için kurtarıcı olacaktır.

Kur’an harfleri ile eşleştirme oyunu eşleştirme etkinliği görsellerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Sitemizden ücretsiz indirebilir renkli çıktılar alıp istifade edebilirsiniz. Etkinlik ya da oyunlarda bu görselleri kullanabilirsiniz.

Yorum yaz