KUR’AN HARFLERİ EŞLEŞTİRME OYUNU – HARFLERİN BAŞTA ORTADA SONDA YAZILIŞLARI

Yazar Yorum Yap 556 views

Yine Kur’an harfleri ile ilgili eşleştirme oyunu kartları hazırladık.sevimli hayvanların görsellerinin bulunduğu ve geometrik şekillerin olduğu bir materyal üzerinde Kur’an harfleri eşleştirme oyunu kartları hazırladık.

Kur’an harfleri eşleştirme oyunumuz için kaplumbağa salyangoz balık ve koyun olan üçgen dikdörtgen daire ve kalp geometrik şekillerini renkli bir şekilde kullandık.Şekiller üzerine harflerimizin Yalın hallerini yazdık.hayvan görselleri üzerine de harflerin başta ortada sonda yazılışları ne yazdık.

Kur’an harfleri eşleştirme oyunumuzda kartlarımızın yan kısmındaki geometrik şekilleri kenarlarından keselim daha sonra uygun olan harfi uygun olan şekli uygun yere koyarak oyunumuzu oynayalım.

Bu materyali mizi çeşitli etkinliklerde de kullanmamız mümkün. Renkli PDF şeklinde çıktı alıp,çocuklarla harfleri okumasının isteyebiliriz şekli söylemesini rengi söylemesini isteyebiliriz. Harflerin eşlerini parmağıyla ulaştırmasını isteyebiliriz.

Yine bu materyali mizi çeşitli bireysel okumalarda toplu okumalarda kullanabiliriz. Materyallerle oyunlar üretebiliriz.

Çocukların bu şekilde renkli resimli görsellerle Kur’an harflerini öğrenmeleri daha kolay hale gelebilecektir. Bu nedenle renkli materyaller kullanmak tavsiye edilir.

Çeşitli etkinlik ve oyun stilleri oluşturabilmek için sizlerde bu görsellerden istifade edebilirsiniz. Sitemizden görselleri ücretsiz indirebilirsiniz.

Yorum yaz