Kulak Çöpü Baskı Etkinliği

Yazar Yorum Yap 866 views

Okul öncesi dönemde çocukların ilgisini çekebilecek bir sürü yöntemi denemeye çalışıyoruz. Kulak çöplerinden kulak pamuk larından etkinlik yapmaya karar verdik. Kulak çöpü baskısı etkinliğimizde biz bir ağacı renklendirmeyi planladık. Kulak çöpü ile boyama güzel bir fikir oldu.

Kulak çöpü ile boyama

okul öncesi kulak çöpü etkinlikleri için güzel bir örnek olabilecek bir etkinlik bu.Gövdesi ve dalları olan bir boyama sayfasına kulak çöpü baskısı ile tomurcuklar yapraklar ya da meyveler olarak düşündüğümüz boyama çalışmasını yaptık.

Kulak çöpü baskısı

Gövdesi ve dalları olan ağaca kulak çöpü ile boyama çalışması yaptık. Çocukların hayal dünyalarını geliştirecek bir etkinlik oldu. Kulak çöpü ile yapılan çalışmalar çocukların her zaman ilgisini çeken çalışmalar olmuş.

Kulak pamuğu baskısı etkinliği

Bu etkinliğimizde daha çok kulak çöpü baskısı uyguladık. Boş bir plastik tabak içerisine her renkten parmak boyaları koyduk ve kulak çöpü baskısı uyguladık.

Kulak çöpü ile yapılan çalışmalar

Okul öncesi kulak çöpü etkinlikleri için güzel bir örnek olan kulak çöpü ile boyama sayfası etkinliğimiz çocukların oldukça hoşuna gitti.

Kulak çöpü baskısı etkinliği

Kulak çubuğu baskısını farklı farklı uygulamalarda kullanabiliriz örneğin bir balık resmi üzerinde noktalar şeklinde bir palyaço kıyafetin de rengarenk balonların olduğu bir resimde pekçok figürde kulak çöpü ile boyama yapılabilir.

Kulak çöpü ile boyama

Biz bu etkinliği yaparken aynı zamanda bolca sohbet de ettik çocuklar yaptıklarının bir ağacın meyvesinin tomurcuğu olduğunu söyledi kimisi sadece yapraklar olduğunu söyledi bir başka çocuğumuz bunların her biri birer meyve dedi ve bu şekilde güzel bir kulak pamuğu baskısı etkinliği hazırlamış olduk.

Okul öncesi kulak çöpü etkinlikleri

Etkinliğimize ait görselleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kulak çöpü baskısı

Etiketler

Yorum yaz