İSLAM SEVGİ DİNİDİR

Yazar Yorum Yap 96 views

İSLAM SEVGİ DİNİDİR

4-6 yaş Kur’an kursları değerler eğitimi Sevgi üniteleri temalı hazırladığımız islam sevgi dinidir etkinliğine ait görselleri sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Değerler eğitiminin ilk konularından olan Allah’ı seviyorum ünitesinde Allah sevgisi ile ilgili Peygamberimiz seviyorum ünitesinde peygamber sevgisi peygamber efendimizi tanıma peygamber efendimizin ailesinde tanıma peygamber efendimize duyulan saygı peygamber efendimizin hayatından yaşantımız için güzel örnekler vs . Gibi konulara değinilerek üniteleri tamamlıyoruz.

Kitabımı seviyorum ünitesinde yüce kitabımız kur’an-ı Kerim’i tanıyoruz yüce kitabımıza karşı duyduğumuz sevgiyi ve saygı konularına değiniyoruz.

İnsanları ve canlıları seviyorum ünitesinde insanları farklı farklılıkları ile beraber kabul etme saygı duyma ve sevme konularına değinerek insanları ve bütün canlıları Allah’ın yarattığı gerçeğini öğreniyoruz.

Kainatı seviyorum ünitesi ile üzerinde yaşadığımız dünya ve evren hakkında konuşuyor kainattaki bu düzenin işleyişini allahü Teala tarafından gerçekleştiğini onun izni ile her şeyin sorumluluğu olduğunu iki kainattaki bu düzenin devam ettiğini öğreniyoruz.

Son olarak vatanımızı bayrağımızı dini değerlerimizin dini bayramlarımızı sevdiğimizi ve önemsediğimizi dile getiriyoruz.

Hazırladığımız Bu etkinlikte bütün bu üniteleri kapsayan küçük görsellerle hazırlanmış bir sevgi kitapçığı oluşturuyoruz.

 

Etiketler

Yorum yaz