HURMA SEPETİ KONU ETKİNLİĞİ

Yazar Yorum Yap 44 views

4-6 yaş Kur’an kursu ünitelerinden olan Adalet ünitesinde ki hurma sepeti konusu ile ilgili yaptığımız etkinlik çocukların çok eğlenerek yaptıkları bir etkinlik oldu. Konu şu şekilde.

Hurma sepeti

Öğretici çocuklara bütün peygamberlerin insanların adil ve eşit davrandıklarını bugün Hz Muhammed’in adaletine ve eşitliğine örnek vereceğini söyler çocuklar Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin Müslümanlarla birlikte bir arada olduğunda kendisine hediye olarak getirilen yiyecekleri orada bulunan insanlar arasında pay eder ve en son kendisi tadına bakardı bazen tamamını paylaştırırdı öğretici hazreti Muhammed’in insanlar arasında eşit davranmasına örnek almamız gerektiğini söyler dolabından çıkarttığı bir kutu hurmayı çok çocukları eşit olarak arkadaşlarına paylaştırmasını rica eder son olarak öğretici eşit ve adil davranan insanların Allah’ın sevdiğini söyler öğretici çocuklara çeşitli sorarak sorular sorarak etkinliğini değerlendirmesini yapar.

Konu bu şekilde. konudan sonra çocuklarla sohbet ettik insanları eşit davranmamız gerektiğini eşit davranmadığımızda haksızlığa uğrayan insanların duygularını empati kurarak düşündük.

Konuya ait hazırladığımız etkinliği sizlerle de paylaşmak istiyoruz. 

 

Etiketler

Yorum yaz