Harflerin Başta, Ortada ve Sonda Yazılışları – Harekeli Harfler Puzzle

Yazar Yorum Yap 577 views

Kur’an harfleri, Kur’an harflerinin başta ortada ve sonda yazılışları, üstün harekeli,Esra harekeli ve ötürü harekeli harfler… Bu etkinliğimizde hepsini bir arada bulacaksınız. 4 parçalı bir puzzle halinde sunduğumuz harfler çocukların oldukça ilgisini çekecek.

Kur’an harflerini harflerin başta ortada ve sonda yazılışlarını, Üstün Esre ve ötre harekeli hallerini 4 parçalı puzzle üzerine her harfi tek tek parçaları birleştirerek hazırladığımız Bu etkinlikte çocukların görsel algılarını harekete geçirmeyi amaçladık.

Bu etkinliğimizde kullandığımız puzzle görseli ni, özellikle bireysel derslerden oldukça istifade edeceğini düşünüyoruz. Öncelikle bu görselleri her bir harf için, yazıcıdan çıktı alırken A4 boyutunda renkli fon kartonları ile tercih edebilirsiniz Bu sayede elinizdeki görselleri daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Çocuklar Kur’an harflerini ve hareketlerini bu etkinliğimizde daha güzel bir şekilde pekiştirecek lerdir.etkinlik kalıplarını biraz uğraştırıcı gibi görünse de tek tek harfleri ya da harekeleri öğretirken çok işinize yarayacaktır.

Harflerin başta ortada ve sonda yazılışları ile birlikte aynı anda Üstün Esre ve ötreli hallerini de tekrar etmiş olacaklardır.

Yorum yaz