Harfleri Bul Etkinliği – Kur’an Harfleri Etkinliği

Yazar Yorum Yap 451 views

Kur’an Harfleri etkinlikleri kapsamında hazırladığımız yeni Harfleri bul etkinliği sayfalarımızı sizlerle de paylaşmak istiyoruz. Çocuklara Kur’an harflerini eğlenceli bir şekilde öğretebilmek için çeşitli etkinlik sayfaları hazırlamaya devam ediyoruz.

Harfleri bul etkinliği nedir? Harfleri bul etkinliği bütün harfleri tek tek öğrenmemizi ve pekiştirmemizi sağlayan güzel bir etkinlik. Harflerimizi yazdığımız bir kutucuk içinden istenilen harfleri bulup daire içine alma etkinliği de denebilir.

Hangi harfi öğreniyorsa çocuk, o harfin de içinde bulunduğu harf gruplarını incelemesi ve istenilen harfleri bulup daire içine alması şeklinde bir etkinlik.Böyle bir etkinliğin Kazanımları neler olabilir? Çocuk görsel algı yeteneğiyle zihinsel gelişimini de destekleyerek istenilen harfleri bulup daire içine alır.Bunu yaparken de gruptaki diğer harflerin isimlerinde çocuğa sorulabilir zaten etkinlik içinde bir önceki öğrendiği harf yada harflerden oluşan harf grupları vardır.Bu nedenle harfler çokça tekrar edilerek iyice kavranmış olacaktır.

Kur’an Harfleri etkinlik sayfalarımızı sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Yorum yaz