Harf Denizi Etkinliği-Kur’an Harfleri Etkinliği-Okul Öncesi Kuran Eğitimi

Yazar 1 Yorum 846 views

4 6 yaş Kuran kursu ve okul öncesi din eğitiminde çocuklara Kuranı Kerim harfleri öğretilir. Okul öncesi eğitim oyun dönemi olduğu için her şeyi çocuklar oyunla öğrenir. Kuranı Kerim harflerini de yine n kolay oyunla öğrenirler.

Harf denizi oyunu

Kuranı Kerim harflerinin çeşitli etkinliklerle ya da çeşitli oyunlarla çocuklara öğretmek mümkün. Çeşitli hafıza kartları yapılarak boyama sayfaları yapılarak öğretilebilir.

Kur’an harfleri oyunu

Bu kez harflerimizle harf Deniz oluşturduk.üzerinde Kur’an harfleri yazılı bulunan rengarenk balıklar yaptık arkalarına mıknatıs yapıştırdık. Yine bir çubuğun ucuna 25 30 santim uzunluğunda ip bağlayıp ipin ucuna yine mıknatıs taktı k.kalp Denizi oyun etkinliğimizde mıknatıslı harfler ve mıknatıslı ip sayesinde balık tutma oyunu oynadık. Balığı tutan öğrenci tuttu balığın üzerinde yazan harfi söyleyecek. Harf Denizi oyunumuz bu şekilde tamamlanacak.

Okul öncesi Kuran eğitimi oyunu

Okul öncesi dini eğitim etkinlikleri Kuranı Kerim eğitimi etkinliği olarak yapılabilecek olan harf Denizi etkinliğimiz ait görseller sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kur’an harfleri etkinliği

Harf Denizi oyunu
Etiketler

1 Yorum

Yorum yaz