Evden Çıkarken Okunan Dua Etkinliği

Yazar Yorum Yap 465 views

Çocuğuna temel dini eğitimi en güzel şekilde vermek isteyen ailelerin dua ve sure ezberletme gibi öncelikli konularda nasıl bir yol izleyebileceğini sizler için derledik. Çocukluk döneminde kazandırılan dini bilgilerin daha kolay akılda kaldığı bir gerçektir. Peki çocuklara dua ve sureler nasıl ezberletilir?

Çocuklara dini eğitim nasıl verilir? Çocuklara dua nasıl öğretilir? Çocuklara öğretilecek kısa ve kolay dualar. çocuk eğitiminde daha çok titizlik ve dikkat gösterdiği konulardan birisi de din bilgileridir. Belli bir seviyeye geldikten sonra çocuklara ne kadar erken dönemde temel dini bilgiler aşılanırsa o kadar iyidir.

Çocuğunun ilerleyen dönemlerinde İslami bir hayat yaşaması ve Allah (c.c) yolunda ilerleyebilmesi için bazı temel kavramları tanımlayabilmesi ile hayatına geçirilebilmesi gerekir. Şartları gereği çocuğunun eğitimi ile yakından ilgilenemeyen aileler, öğrenme kapasitesinin en açık olduğu 4 yaş grubu civarında çocuklarını kursa, yaz okuluna ya da Kuran kursuna göndermek isteyebiliyor.

İsteğe bağlı tercih edilebilecek bu yerlerde öğretilen temel dini bilgiler, yaş grubuna göre farklılık göstermektedir. Tıpkı anaokullarında olduğu gibi yeni gelen çocuklar öncelikle ilk defa gireceği arkadaş ortamına ısındırılmalı, daha sonra kolay aşamalarda eğitim verilmeye başlanmalıdır. Eğer çocuğunuza din eğitimini kendiniz vermek istiyorsanız işiniz çok daha basit! Çünkü ne olursa olsun çocuğunuzu en iyi şekilde tanıyan sizsiniz. Dolayısıyla nasıl daha kolay öğreneceğini de en iyi siz bilirsiniz.

Kursumuzda çocuklarla ,Evden çıkarken okuyacağımız dua etkinliği yaptık. Etkinliğe ait görsel ve etkinlik kalıbını sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Etiketler

Yorum yaz