DİNİ MEKANLARIMIZI SEVİYORUM ÜNİTESİ KODLAMA ETKİNLİĞİ – MESCİD-İ AKSA

Yazar Yorum Yap 348 views

Dini Mekanlarımızı Seviyorum ünitesi etkinlikleri kapsamında hazırladığımız kodlama etkinliğinde bu defa Mescid-i Aksa yı öğrenmeyi hedefledik.Bu nedenle Mescid-i Aksa ile kodlama sayfası oluşturduk.

4-6 yaş Kur’an kursu değerler eğitimi ünitelerinden biri olan dini mekanlarınızı seviyorum ünitesi çok güzel konu hikaye ve dramalardan oluşuyor. Çocuklarımıza erken yaşta ibadethaneleri miz bizim için kutsal olan mekanlarımız öğretiliyor. Dini mekanlarınızı tanımanın yanında aynı zamanda bizim kutsal mekanlarımız olduğunu bilmelerini ve sevmelerini de sağlıyoruz. Bu erken yaşta bilinmesi öğrenilmesi ve çocuklara işlenmesi gereken konuların başında geliyor.

Zaten aileler bunun bilincinde hareket ediyorlar Küçük yaşta çocuklarının elinden tutup camilere götüren babalar dedeler Bayram namazlarına dahil eden aileler Cuma namazlarına çocukları ile birlikte giden ebeveynler bize gösteriyor ki küçük yaşta adetlerimizi çocuklarımıza tanıtmalı sevdirmeliyiz kutsallığını sürmelerine sağlamalı.

Biz de dini mekanlarınızı çocuklarımıza öğretirken anlatırken okul öncesi etkinlik çalışmalarından istifade etmek istedik Bu nedenle de dini mekanlarınızı seviyorum ünitesi ile ilgili kodlama çalışması hazırladık sizlerle de bunları paylaşmak istiyoruz.

Yapılan etkinlikler ve alıştırma sayfaları ile çocuklar mızı daha kolay öğreneceklerdir diye düşünüyoruz.

Yorum yaz