Değerler Eğitimi Sabır Etkinliği

Yazar Yorum Yap 964 views

Okul öncesi değerler eğitimi konularından sabır ünitesi ile ilgili yapılabilecek güzel etkinlikler den bir tanesini paylaşmak istiyoruz. Sabır sabırsızlık insanazor gelen ancak sonuçları güzel olan bir değerdir. Çocuklar için sabır sa daha da zordur. Ancak sabır öğrenilmesi gereken bir değerdir.çocuklara bu değeri kazandırabilmek için yapılacak sabır etkinlikleri arasında bitki çimlendirme bitki yetiştirme turşu yapma, gibi etkinlikler yapılabilir.

Biz de sabır etkinliği ile evim ailem gibi konuları bir arada öğrenebileceğimiz bir etkinlik hazırladık. Bu etkinlik için önce bir ev modeli boyadık bu ev ve içindeki ailemiz hakkında konuştuk. Ve bu ev için bir de bahçe tasarladık. Bahçemize bir bitki ekip sabırla onu büyütmek istedik . Biz etkinliğimizde tere tohumu kullandık. Sabır eğitimi verirken çocukların sabırlarını fazla zorlamak istemedik. Tere tohumu 3 gün içerisinde izlenebilen bir tohumdur. Bu nedenle az bir sabırla başarıya ulaşmayı hedefledik. Bu etkinlikle ilgili görselleri müze sizinle paylaşmak istiyoruz.

Bu tür sabır etkinliklerinde Marul tohumu maydanoz tohumu dereotu tohumu gibi çabuk çimlenen tohumlar kullanılabilir.

Bu sabır etkinliğimizde,bahçe üzerine küçük kürdanlar a yazılı Ömer’in bahçesi Ayşe’nin bahçesi Ali’nin bahçesi gibi tabelalarda asılabilir.

Sabır etkinliği, okul öncesi sabır etkinliği, 4 6 yaş sabır etkinliği ,değerler eğitiminde sabır ,değerler eğitimi sabır etkinliği ,sabırla ilgili etkinlik, çocuklar için sabır etkinliği gibi etkinlikler arasında bu etkinliklerden yararlanılır.

Ev görseli için kullanabileceğiniz birkaç ev boyama sayfası,

 

Etiketler

Yorum yaz