Değerler Eğitimi İyilik Kutusu Etkinliği

Yazar Yorum Yap 1.064 views

Okul öncesi değerler eğitimi ünitelerinden iyilik ünitesinde, iyilik nedir iyi insan kimdir iyi insan nasıl olur iyilik nelere karşı yapılır iyilik insana neler kazandırır gibi soruların cevaplarını aradık. Miniklerle iyilik konusunda bolca sohbet ettik.

Ve birlikte bir iyilik etkinliği hazırladık.yetişkinlerin de gayet tabii kendileri için hazırlayabilecekleri çok da faydalı bir etkinlik oldu. Bir iyilik kutusu hazırladık. Bu iyilik kutusu hakkında bilgi vermek istiyoruz.

 İYİLİK KUTUSU

İyilik iyi insan olabilmek için yapılan her güzel davranıştır.insan kendisi için iyilik yapar sevdikleri için çevresindeki insanlar için iyilik yapar hayvanlar için tabiat için iyilik yapar ve Aslında yaptığı iyilikler insanı insan yapar Erdemli bir yaşam için insan iyilik yapar.

Bir iyilik kutusu hazırladık, içine miniklerimizin yapabileceği iyilikleri kağıtları kağıtlara yazıp katlayarak kutumuzun içine koyduk ve bu kağıtlardan ister her gün, isterse bir kaç günde bir çekip kağıtta yazılı olan iyiliği yapmasını istedik .Kutudaki kağıtlar bitene kadar o güne ait iyilikleri devam ettirmesini bekledik.

İyilik hem yapılanı hem yapanı mutlu eden bir davranıştır.

İyilikle kalın.

İyilik kutu muzun içinde yazan çeşitli iyilik davranışlarını görsel dosyalar şeklinde paylaşmak istiyoruz.

 

Değerler eğitimi iyilik, okul öncesi iyilik etkinlikleri, okul öncesi iyilik ile ilgili etkinlikler, 46 yaş iyilik etkinlikleri, değerler eğitimi iyilik etkinlikleri, iyilik konusu etkinlikleri, iyilik kutusu, iyilik kumbarası gibi konularla görseller kullanılabilir.

Etiketler

Yorum yaz