Çerçeve ve Kenar Süsü Örnekleri

Yazar Yorum Yap 698 views

Çerçeve ve Kenar Süsü Örnekleri

Farklı konu ve etkinliklerde kullanılabilecek çerçeveler ve kenar süsleri.

 

      Çerçeve Örnekleri

Çerçeve 1

A4 kağıdına kenar süsleri

A4 kağıdına göre kenar süsleri pek çok etkinlikte kullanılabilir. Özel  gün ve haftalarda sunulan bir mesaj çerçeveler içerisine yazılabilir. Örneğin , bayramınız mübarek olsun, anneler gününüz kutlu olsun, İstiklal Marşı’mızın kabulü kutlu olsun vs.

 

Çerçeve 2

Sayfada verilen çerçeveler ve kenar süsleri, Renkli A4 kağıtlarına ya da renkli çıktıları alınarak kullanılabilir. Sayfa kenar süslerini indirebilirsiniz. Jpg dosya olarak kolaylıkla indirilebilir.

Çerçeve 3

 

Üzerinde yapılacak değişikliklerle birçok konu ve etkinlikte bu çerçevelerden pekçok şekilde istifade edilebilir. Kandil kutlamalarında tercih edilebilir. Cuma günü tebriğinde kullanılabilir. Ya da çerçeve kenar süsleri olan kağıtları n çıktıları alınarak öğrencilerin içlerine resim yapması sağlanabilir. Yapılan Bu resimler ailesine hediye olarak  gönderilebilir. Ya da bir arkadaşlarına hediye etmesi istenir.

 

Çerçeve 4

A4 kağıdı kenar süslemeleri daha pek çok etkinlikte işimize yarayacaktır. Örneğin konumuz hasta ziyareti olsa, bir Veli etkinliği olarak bir hastayı ziyarete gitmeleri öğrenciden istense, bu sayfa kenar süsleri kullanılarak bir geçmiş olsun yazısı hazırlanabilir.

Çerçeve 4

Çerçeve kenar süsleri, öğretmek istediğimiz bir değeri, pekiştirmek istediğimiz bir konuyu, çerçeve içinde bir görselle sunmamıza da yardımcı olur.

Çerçeve 5

A4 kağıdı kenar süsleri içine bir mektup yazılarak veliye mektup olarak gönderilebilir. Yine A4 kağıdı kenar süsleri içine öğrenci içinde bir mektup yazılabilir. Çerçevelerin içinde olması mektubun daha dikkat çekici hale gelmesini sağlayacaktır.

Çerçeve 6

Cuma günleri müminlerin bayramıdır. Bu Bayramı Her cuma hatırlamalı ve kutlamalıyız. Bu kutlamaları çerçeveler içine yazarak kullanabiliriz.

Çerçeve 7

Buradaki sayfa kenarları sayfa kenar süslemeleri ve çerçeveler, üretebileceğimizüretebileceğimiz daha pek çok etkinlikte kullanılabilir. Çerçeveleri istenilen büyüklükte indirmek ve basmak mümkün.

Çerçeve 8

Öğrendiğimiz bir duayı bir kenar süsü içerisinde öğrenciye sunabiliriz. Öğrenciden sayfanın boş kısımlarını boyaması renklendirmesi süslemesi istenebilir.

Çerçeve 9

Okulda öğrendiğimiz değerler eğitimi konularında bir konuyu pekiştirmek için veli etkinligi yaptığımız da bu konuyu bir çerçeve içerisinde veliye sunmak şık olabilir .

Çerçeve 10

Öğrendiğimiz 1 ayeti kerime sayfa kenar süsleri içine yazılarak öğrenciye sunulabilir. Örneğin “Allah katında tek din islamdır” ayeti kerimesinin sayfa kenar süsleri içerisine yazabilir öğrencilerden öğrencilerden İslam dini ile ilgili akıllarına Gelen şeyleri resmetmeleri  istenebilir.

Çerçeve 11

A4 kağıdı kenar süsleri içerisine, okulun ilk günlerinde ,ailemizi tanımakla ilgili resimler yapılabilir. Benim Annem konulu bir resim, Benim  babam konulu bir  resim, benim kardeşim konulu bir resim, benim ailem konulu bir resim yapması istenilen bilir.

Çerçeve 12

Çerçeve kenar süsleri içerisine, dini mekanlarımız konusunda öğrencimiz den bir resim yapması istenebilir. Haydi bir cami resmi yapalım. Bu resmi istediğimiz gibi boyayalım. Siz hiç camiye gittiniz mi? Camiyi seviyor musunuz? Gibi sorularla konu üzerinde sohbet edilebilir.

Çerçeve 13

Çerçeve ve kenar süsleri içine doğa olayları ile ilgili resimler yaptırılabilir. Mevsimleri anlatan resimler yaptırılabilir.

Çerçeve 14

 

 

Çerçeve 15

 

Çerçeve 16

 

Çerçeve 17

Çerçeve 18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Üzerinde yapılacak değişikliklerle birçok konu ve etkinlikte bu çerçevelerden pekçok şekilde istifade edilebilir.

Kenar süsleri ve bu çerçeve örnekleri Cuma günü etkinlikleri, Kandiller ,Bayram tebrikleri hazırlığında kullanılabilir.

Bu çerçeve ve kenar süslerinden  Farklı belgeler oluşturmada yararlanılabilir.

 

Ağaç Sevgisi Etkinlik

Etiketler
Sonraki konu »

Yorum yaz