ÇANAKKALE ZAFERİ 3D BAYRAK ETKİNLİĞİ

Yazar Yorum Yap 422 views

Çanakkale zaferi haftasında yaptığımız etkinlikler içinde güzel bir etkinlik Daha sizlerle. Çanakkale zaferini kutlarken Çanakkale savaşı hakkında konuştuğumuzda bayrak sevgisinin vatan sevgisinin , şehitlerimize duyduğumuz sevginin öneminden bahsetmemiz gerekir .

Bayrağımıza verdiğimiz önem hakkında bu konuşulabilir. Bayrağımız bizim için çok kıymetlidir kutsaldır yırtılmaz yere atılmaz gibi özelliklerinden bahsedilebilir.

Kendimiz bayrağımızı yere indirmemek için düşmanlarla savaşır. Bayrağımızı kaldırır. Bayrağımız her zaman yükseklerde dalgalanır. Bu bilgiler çocuklarımız için önemlidir. Biz de Çanakkale zaferi nedeniyle hazırlanmış bir görseli 3D bayrak etkinliğine çevirmek istedik.

Bu etkinliğimizde ince bir dikiş ipi kullanacağız.bayrak görsellerinden her bir öğrencimize dağıtalım ve boyamalarını isteyelim.Aynı şekilde askerlerin olduğu görselinde boyanmasını isteyelim.

Askerlerin olduğu görseli direk kısmının başlangıç ve bitiş noktalarına iğne ile delik delelim ve ipi iki kısımdan geçirerek arkada düğüm yapalım. Ön kısımda ipin herhangi bir yerinden boyadığımız ve kestiğimiz bayrağı arka kısmından ipe bant ile sabitleyelim.

Arka kısmında düğümlü olan yerinden ipi yukarı aşağı çektikçe bayrağı hareket ettirmiş olacağız. Bu etkinliğimizi de çocukların beğeneceğini umuyoruz.

Yorum yaz