BERAT KANDİLİ KARTI – KANDİLDE NELER YAPMALIYIZ?

Yazar Yorum Yap 550 views

Berat kandili’nde neler yapalım? Ve diğer kandillerimizi nasıl değerlendirelim?

Bunun için hazırlanmış güzel bir etkinlik sizlerle de paylaşmak istedik. bir arkadaşımızın hazırladığı etkinliği daha önce Regaip kandili’nde de kullanmıştık bu kez Berat kandili’ne uyarladık.

Çocukların aklında kalacak güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Çocuklar için Genelde sözle ifade edildiğinde tam anlamıyla anlaşılmayan bir durum kandilde neler yapılacağı konusu. Bu şekilde görsellerle akılda kalıcılığı sağlamaya çalışmış arkadaşımız.

Dua eden bir çocuk görseli ile kandilde dua etmemiz gerektiği konusunu rahatlıkla anlayabilecek tir çocuklar. Biz bu görsel üzerinden kimler için dua edilmeli dua nasıl edilmeli, dua kime edilmeli gibi konularda da çocuklarla sohbet ortamı oluşturabiliriz.

Yine kur’an-ı Kerim üzerinde olan bir rahle görseli ile bolca Kur’an okumak kandilde yapacağımız güzel işlerden bir diğeri. Çocuklarla kur’an-ı Kerim nasıl okunur kur’an-ı Kerim’i dokunmadan önce abdest almamız gerektiği konusu konuşabiliriz. Kuranı Kerim’in ne zaman okuyabiliriz,Kur’an-ı Kerim’i kimler Okur kur’an-ı Kerim’i niçin okuyoruz, gibi sorular sorarak bu konuda düşüncelerini paylaşmalarını fırsat verebiliriz.

Cemaatle namaz kılan çocukların olduğu bu görsel ile ilgili de cemaatle namaz kılmanın önemi birlik ve beraberlik içinde olmanın güzellikleri konusunda çocuklarla bir sohbet ortamı oluşturmak, cemaatle namaz klan kişinin duyduğu mutluluk üzerine konuşmalar yapabiliriz. Çocukların cami cemaat imam gibi konularla ilgili düşüncelerini alabiliriz.

  Oruç tutmak ile ilgili bir görsel de de, oruç nedir orucu kimler tutar, oruç ne zaman tutulur sorularla çocukların düşüncelerini alabiliriz

Yorum yaz