Allah’ı Seviyorum Ünitesi ile İlgili Etkinlik-Allah’ı Seviyorum Çünkü…

Yazar Yorum Yap 797 views

Değerler eğitimi ünitelerinden Allah’ı seviyorum ünitesi konularına başladık.

Allah seviyorum ünitesi Bir performans ödevi ile başlar. Veli katılım etkinliği ile. İlk konumuz Allah’ın seviyorum çünkü… İsimli konu performans ödevi Veli etkinliği.

Allah’ı seviyorum ünitesi etkinliği

Velilerden çocukla, Allah’ın varlığı ve Allah’ın bize verdiği şeyler hakkında konuşulması istenir. Allah’ın bizi yarattı ve bizim sevdiğimiz her şeyi yine Allah’ın yarattığı konusunda sohbet etmesi istenir. Daha sonra da çocuğa Allah’ı neden sevdiğimizi sorarlar, çocuğun verdiği cevapları video kaydı ya da ses kaydı ile kaydederler. Öğretmenin istediği tarihte bu kayıtların sınıfa gönderirler.ben sana öğretmen mi kayıtları birleştirir ve çocuklara hazırlanan bu video kayıtlarını izletir. Ve Bu konu üzerinde çocuklarla sohbet eder.istediğimiz her şeyi Allah’tan isteyebileceğimiz anlatır duaları kabul eden olduğumu söyler Her istediğimizi dua ederek isteyebileceğimiz e Allah’ın bizi duyabileceği ni anlatır. Ve etkinlik tamamlanır.

Allah’ı çok seviyorum etkinlik

Bizde tüm velilere kayıt alamayacak olan ya da bu kayıtları birleştirmekte zorluk çekebilecek materyal sıkıntısı yaşayan sınıflarımız için farklı bir etkinliğe dönüştürebileceğiniz i düşündük. Web bir görsel hazırladık bu görselde yine aynı şekilde çocukların Allah’ı neden sevdiklerini söylemelerini sağladık.

Ben söyleyeyim sen yaz ismini verdiğimiz Bu etkinlikte Allah’ı seviyorum çünkü….. Aileden çocuğun söylediklerini yazmasını istedik. Çok güzel yanıtlar geldi çok masum şeyler söylendi. Bu etkinliği bu görsellerle de tamamlayabiliriz. Bu şekilde değerler eğitimi Allah’ı seviyorum ünitesine güzel giriş yapmış olacağız.

Allah’ı seviyorum çünkü… İklimine ait görselleri misin sizlerle de paylaşmak istiyoruz.

Etiketler

Yorum yaz