4-6 Yaş Oyunları

Yazar Yorum Yap 423 views

Evde veya okulda çocuklarla oynanabilecek çeşitli oyunlar

1-İp Baskısı

İpleri sulu boya ile boyayın .Boş bir kağıda ikiye katlayarak ipi içine koyun ve iki ucundan çekerek kağıda şekiller oluşturun.

2- Orkestra Oyunu

Tencere ,kek kalıbı, kepçe ,boş ilaç kutusunun içine koyduğunuz fasulyeler ile çocuğunuzla birlikte mini bir orkestra kurabilirsiniz.

3-Denge Oyunu

Çocuğunuzun elini ağır olmayan bir kitap verin ve onu düşürmeden yürümesin isteyin.

4-Oyun Hamuru 

Oyun hamurunuzu kendiniz yapın. 3 su bardağı un ,1 su bardağı su ,2 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1/4 su bardağı tuz ile oyun hamurunuzu kendiniz yapabilir ,renklendirmek için zerdeçal ,ıspanak suyu ,pancar suyu gibi doğal  ürünlerde kullanabilirsiniz.

5-Kürdandan Resim

Çocuklar, kürdanlardan şekiller oluşturmasını isteyin.

6-Kostüm Partisi

Torba ,Karton kutu, renkli kalemler ,alüminyum folyo ya da eski giysiler ile kendinize birer kostüm yapınız.

7-Kelime Avı

Sırayla birer kelime söyleyin .Ama bu oyunun basit bir kuralı var. Her oyuncu kendinden önce söylenen kelimeyi tekrar etmek zorunda.

8-Araba Yapımı

Ayakkabı kutusunu birlikte boyayarak Ve dört plastik tabaktan veya silgilerden tekerlek yaparak kendi Arabanızı oluşturabilirsiniz.Hatta yeterince  büyük bir kutu bulabilirseniz çocuğunuzun içine sığacak kadar bir araba da yapabilirsiniz.

9-Parmak Güreşi

Sizin çocuğunuz baş parmaklarınızı açıkta kalacak şekilde ellerinizi birbirine kenetleyin. Her oyuncu kendi baş parmağı üstte kalacak şekilde diğer oyuncunun başparmağını aşağı yatırmaya çalışır.

10-Dil Oyunu

Çocuğunuza farklı dillerde kelimeler demesini öğretin.

11-Mandaldan Çerçeve yapımı

evdeki tahta mandal larınızı birlikte farklı renklerde boyayın ve yapıştırıcı ile birbirine yapıştırarak bir çerçeve yapın

Etiketler

Yorum yaz