3D Ramazan Kartı -Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan

Yazar Yorum Yap 604 views

Ramazan yaklaşırken evdeki hazırlıklar tüm hızı ile devam ediyor. Biz de boş durmayalım dedik ve çocuklarımız için 3D Ramazan kartı hazırladık. Çocuklarla Ramazan hakkında konuşurken Ramazan’da neler yaparız Ramazan nedir Oruç nedir Ramazan’da niçin oruç tutulur  gibi soruları gündeme getirerek ramazan’la ilgili bir sohbet ortamı oluşturabiliriz.

3D Ramazan kartı

Ramazan hakkında çocukların bilgi dağarcığını yoklayabiliriz. İftar sahur teravih gibi kavramlar hakkında bilgi sahibi olup olmadıklarını anlamaya çalışıp bu konularda açıklamalarda yapabiliriz.

  3D Ramazan kartı etkinliğimiz tam bu konular için uygun bir etkinlik oldu. Kartımız da iftarı sahuru duayı namazı andıran görseller kullanmaya çalıştık. Bu görseller üzerinden çocuklarla ramazan sohbeti başlatabiliriz. Ve konuyu çeşitlendirilebilir, çocukların Ramazan konusundaki algılarını açmalarını sağlayabiliriz.

Çocuklar hayatlarındaki anıları anlatmaktan hoşlanırlar. Onlara Ramazan’da ilgili anılarını anlattı ra biliriz. Bir gece yedikleri sahur yemeğini komşuları ile toplanıp yaptıkları bir iftarı, tuttukları tekne orucunu, dinledikleri bir ramazan manisini, camilerde yanan fenerleri, mahyaları , babası ile ya da dedesi ile gittiği bir teravih namazını vs.. daha birçok anıyı arkadaşlarıyla ve öğretmeni ile paylaşmayı isteyeceklerdir. Bunun önünü açmak gerekir.

3D Ramazan kartı etkinliğimizi sizlerle de paylaşmak istiyoruz. Yapım aşamalarını görsellerle paylaşmak istedik.

Yorum yaz