Evde Ramazan Etkinlikleri 20.Gün – Gördüklerini Anlat

Yazar Yorum Yap 427 views

20.Gün Etkinlikleri

Günün Duası -Allah’ım güneşi ,ayı,çiçekleri,kelebekleri  bütün  güzellikleri yarattığın için teşekkür ederim. Bizi bu güzelliklerden mahrum bırakma .Amin

Günün Esma’ sı -39- El-Hafîz: “Her şeyi koruyucu olan.”

40- El-Mukît: “Her yaratılmışın rızkını, gıdasını veren, tayin eden.”

çocuklar için etkinlik,gördüklerini anlat etkinliği,ramazan etkinliği,evde ramazan,

Günün Etkinliği –  Gördüklerini Anlat

 Uzun süredir evden çıkamadığınız bu günlerde , birkaç saatliğine dışarda olacaksınız.Bu süre zarfında etrafınızdaki her şeyi her zamankinden daha dikkatli inceleyeceksiniz eminim.Bugünkü etkinliğimizde dışarıda vakit geçirirken gördüklerinizi  eve geldiğinizde bir resim çizerek anlatabilirsiniz.Uzaktaki sevdiklerinizi telefonla arayıp dışarıda gördüklerinizi yaşadığınız olayları anlatabilirsiniz.Dışarı çıkıp bu  güzellikleri görebildiğiniz için Allah’a şükretmeyi de unutmayın.İyi eğlenceler.


çocuklar için etkinlik,gördüklerini anlat etkinliği,ramazan etkinliği,evde ramazan,

-Evde gün içinde yaptığımız dua ve ibadetlerde çocuklarımızı yanımıza alalım.

-Erken yatmalarını sağlayıp gece sahura kalkmaları için imkan sağlayalım.Her gece olmasa da birkaç gece sahur heyecanını onlarla birlikte yaşayalım.

-Küçük çocuklarımıza büyüklerimizin tekne orucu dediği kısa süreli oruç tutturalım ve çocuğumuzu bu süreçte cesaretlendirelim.

-Evdeki çocukların yaşlarına uygun olarak oruç ve namaz takip çizelgeleri oluşturalım.Bu takipler neticesinde Ramazan Sonunda çocuklarımızı güzel hediyelerle sevindirelim.

-Oruçlu iken çocuğumuza karşı daha sabırlı olalım.

-Ve Ramazan Etkinliklerimizi günlük takip edelim.

Yorum yaz